• fot. AKPA

549 ton żywności – Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem

549 ton zebranej żywności i ponad milion posiłków to wynik  tegorocznej Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem. Po raz 11. Polacy udowodnili, że zwykłe zakupy to niezwykła pomoc dla ponad 160 tys. niedożywionych dzieci*. Ale licznik zbiórki wciąż bije! Do końca października możemy podzielić się posiłkiem online  na charytatywni.allegro.pl!

Milion posiłków dla niedożywionych dzieci

W pierwszy piątek i sobotę października Polacy podjęli wyzwanie zebrania rekordowej liczby żywności i napełnienia kolejnego miliona dziecięcych talerzy! Pokazaliśmy, że mamy wielkie i chętne do pomocy serca biorąc udział w 11. Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem jeszcze liczniej niż rok temu. Mleko, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe i wiele innych artykułów spożywczych, w sumie 549 ton żywności, trafiło do koszy Federacji Polskich Banków Żywności, organizatora zbiórki.

fot. AKPA
fot. AKPA

Gwiazdy promują ideę dzielenia się

W tym roku sukcesem jest zaangażowanie całych rodzin, dzieci wraz z rodzicami, w zbiórkę w sklepach. Zachęcała do tego Ania Wendzikowska, która z tej okazji napisała bajkę dla dzieci “Nauka dzielenia według Julki”. Aktorka i dziennikarka przeczytała ją po raz pierwszy publicznie w przedszkolu Rubik Music School. Akompaniowały jej przedszkolaki, które od najmłodszych lat uczą się nie tylko muzykowania, ale i dzielenia się! Jej właściciel, muzyk i kompozytor, Piotr Rubik, również wsparł tegoroczny Program Podziel się Posiłkiem.

fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA

 

fot. AKPA
fot. AKPA

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 11 lat program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 14 000 000 posiłków najmłodszym Polakom. W tym roku akcję można wesprzeć również on-line poprzez serwis charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznymi Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności. Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem organizowana jest po raz 11.

 

*Badanie Millward Brown przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie Danone i Banków Żywności, na reprezentacyjnej próbie wychowawców klas I-VI.

 

 

Najnowsze projekty