• 1PodzielSiePosilkiem_spot1

Dzielisz się wirtualnie? – Podziel się realnie! Apel internautów na Instagramie

Informacja prasowa

Fotografujesz, udostępniasz i lajkujesz zdjęcia potraw w sieci? Jeśli dzielisz się jedzeniem wirtualnie, podziel się też realnie! Liczne grono użytkowników Instagrama wyznając tę zasadę, rozpoczęło właśnie specjalną akcję popierającą ideę walki z niedożywieniem wśród dzieci. #Podzielsierealnie łączy coraz większą liczbę osób w ramach inauguracji tegorocznej, 13 już edycji programu Podziel się Posiłkiem. 

Codziennie internauci z całego świata publikują na Instagramie około 25 tys. zdjęć z jedzeniem oznaczonych #instafood. Ponad 800 każdego dnia to fotografie z polskimi hashtagami m.ni. #jedzenie, #pyszka, #smacznego, #mniam, #kolacja, #obiad*. Dzielimy się pięknie wyglądającymi potrawami, podczas gdy ponad 160 tys. dzieci** potrzebuje zamiast zdjęć, realnych posiłków. Aby zmienić rysunki w prawdziwe dania – rusza kolejna edycja Programu Podziel się Posiłkiem! Podzielmy się i pomóżmy zapełnić kolejny milion dziecięcych talerzyków! Można to zrobić w czasie Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem 25 i 26 września br. w sklepach spożywczych na terenie całej Polski lub od 14 września aż do 31 października br. – poprzez największą polską internetową platformę do pomagania: Lista sklepów od 20 września na stronie podzielsieposilkiem.pl, bankizywnosci.pl oraz na http://charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem. Do dzielenia się i udziału w Zbiórce Żywności zachęca również spot dostępny online na www.youtube.pl na kanale programu Podziel się

autor spotu: Agencja Young & Rubikam

2PodzielsiePosilkiem2015Dzielisz się wirtualnie, Podziel się realnie

Podziel się realnie! – to jedno z popularnych ostatnio stwierdzeń i zaproszeń do Podziel się Posiłkiem na Instagramie. Często jedno zdjęcie zastępuje tysiąc słów. Tak dzieje się i w tym przypadku – zdjęć przybywa lawinowo. Fotografie posiłków, zmieniają się w dziecięce rysunki. W ten sposób internauci przybliżają istotę problemu niedożywienia dzieci, które często zamiast posiłku dostają Pusty Talerzyk, który mogą jedynie zapełnić rysunkiem. Stąd apel internautów #PodzielSieRealnie i dołącz do tegorocznej edycji Programu Podziel się Posiłkiem!

Podziel się Posiłkiem realnie w sklepach oraz on-line 

Dotychczas w ramach wszystkich edycji Zbiórki Żywności wydanych zostało ponad 15 milionów posiłków. W tym roku możemy zwiększyć tą liczbę biorąc udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem na dwa sposoby – poprzez przekazanie żywności w sklepach w dniach 25-26 września br. jak i również poprzez zakupy on-line. Od dziś do końca października na platformie charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem możemy kupować paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.

Przepis na Pełny Talerzyk
W Polsce wciąż ponad 160 tysięcy dzieci z klas I-IV szkół podstawowych, cierpi z powodu niedożywienia, a aż 370 tys. najmłodszych nie odżywia się w sposób niezbędny do ich prawidłowego rozwoju*. Wspólnie możemy zmienić ich przyszłość biorąc udział w tegorocznej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem i tym samym zapełnić choć jeden z pustych talerzyków. Przepis na to jest naprawdę prosty.

Przepis na Pełny Talerzyk #PodzielSieRealnie (dwa sposoby)

Czas: krótka chwila, a duża pomoc

Liczba realnych porcji: zależna od wielkości chęci pomocy

Poziom trudności: łatwy

Składniki:

·         łyżeczka dobrej woli i chęci pomocy

·         szczypta życzliwości

·         Post z #PodzielSieRealnie

·         jedno konto na Allegro.pl

lub/oraz

·         udział w Zbiórce Podziel się Posiłkiem w dniach 25-26 września

Sposób przyrządzenia:
Dobrą wolę, chęć pomocy oraz szczyptę życzliwości łączymy w sobie. Przygotowujemy post z hashtagiem #PodzielSieRealnie i publikujemy go na Facebooku lub Instagramie. Im więcej mieszając w internecie otrzymamy polubień, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo zwiększenia realnej pomocy – liczby pełnych talerzyków! Następnie wybieramy wariant przepisu zgodnie z własnymi preferencjami smakowymi:
–  znawcy kuchni wirtualnej powinni sięgnąć po składnik charytatywni.allegro.pl, gdzie mogą wybrać i kupić paczkę o wartości 5, 10, 15 lub 50 zł. Po czym powinni doprawić ją do smaku jednym kliknięciem, a przygotowane w ten sposób danie pojawi się na określonej liczbie pustych talerzyków.
– zwolenników kuchni bardziej tradycyjnej przekona z pewnością smak Ogólnokrajowej Zbiórki Podziel się Posiłkiem, która odbędzie się w dniach 25-26 września. W tych dniach prosimy o dołożenie do swoich koszyka w jednym z ponad 3 000 sklepów na terenie całego kraju artykułów o długiej dacie ważności (m.in. olej, mleko, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, kaszę i ryż). Koszt podarowanej żywności nie ma znaczenia, gdyż każdy artykuł o długiej dacie spożycia jest dla niedożywionych dzieci wspaniałym darem serca.

Zachęcamy również do wypróbowania mieszanki kuchni wirtualnej z tradycyjną – ten smak wywołuje uśmiech na dziecięcych twarzach i napełnia większą ilość talerzyków!

3PodzielSiePosilkiem

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 2003 roku program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 15 000 000 posiłków najmłodszym Polakom. W tym roku akcję można wesprzeć również on-line poprzez serwis charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności.

Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej  www.podzielsieposilkiem.pl.

O Danone
Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce 20 lat. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją firmy Danone jest, by poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start).  Więcej www.danone.pl

O Bankach Żywności
Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 800 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 1 500 000 osób najbardziej potrzebujących. www.bankizywnosci.pl

O charytatywni.allegro.pl
Należąca do Allegro.pl platforma charytatywni.allegro.pl to miejsce, które łączy zakupy online z dobroczynnością. Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pożytku publicznego zbieranie środków na cele statutowe. Przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl. To największa platforma handlowa w polskim internecie, którą każdego miesiąca odwiedza średnio 12 mln użytkowników wybierających spośród 32,5 mln wystawionych ofert. Przy okazji zakupów online mogą też wesprzeć szczytny cel.

 

*Źródło danych: platforma badawcza Brand Fibres, sierpień 2015 rok
**Badanie Millward Brown przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie Danone i Banków Żywności, na reprezentacyjnej próbie wychowawców klas I-VI.

 

Najnowsze projekty