• fot. AKPA

Finał programu społeczno-edukacyjnego “Wzorowa Łazienka”

Szkoła Podstawowa w Górkach-Grubakach wygrała “Wzorową Łazienkę”

We wtorek 2 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące pierwszą edycję konkursu i programu społeczno-edukacyjnego “Wzorowa Łazienka”. To właśnie w tym programie nagrodę główną – remont łazienki o wartości 30 tys. zł – wygrała szkoła będąca gospodarzem tego spotkania. Najmłodsi uczniowie tej szkoły mogą już korzystać z nowych i kolorowych oraz błyszczących przykładem szkolnych toalet.

Pierwsza edycja konkursu i programu społeczno-edukacyjnego “Wzorowa Łazienka” cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konkursie organizowanym przez markę Domestos wzięło udział 375 szkół podstawowych z całej Polski. Trzy nagrody główne remont szkolnej łazienki o wartości 30 tys. zł każdy wygrały: Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego Górkach – Grubakach, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach oraz Miejski Zespół Szkół w Czeladzi.

fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA

Podczas uroczystego apelu w szkole w Górkach-Grubakach można było zobaczyć jak udział w programie zmienił szkolną przestrzeń i komfort najmłodszych uczniów. W miejscu starych instalacji i sanitariów oraz biało-szarych zniszczonych wnętrz nieprzyjaznych maluchom pojawiły się kolorowe, błyszczące przykładem szkolne toalety wprost z wyobrażeń uczniów. To ich prace były inspiracją do odnowienia łazienek, ale też właśnie dzięki nim podstawówka w Górkach-Grubakach została laureatem konkursu “Wzorowa Łazienka”. Prace jej uczniów zdobyły rekordową ilość głosów internautów w konkursie “Wzorowa Łazienka”

1_Wzorowa_Lazienka_Szkola_Podstawowa_Gorki_Grubaki

fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
Najnowsze projekty