• 3PiknikTenisowy_FotAnkaGórajska

Szaleństwa Panny Pippi na kortach Okęcie Tennis Club

Ponad pół tysiąca dzieci, przybyło w niedzielę 9 września do Okęcie Tennis Club spędzić czas w sportowej atmosferze podczas tenisowego pikniku rodzinnego „Szaleństwa Panny Pippi”, który odbył się na kortach Okęcie Tennis Club w Warszawie. Podczas imprezy z bajkową postacią Pippi Langstrumpf tłumy rodziców wraz dziećmi, pod czujnym okiem trenerów, poznawały tajniki jednego z najpopularniejszych sportów na świecie. Jedną z głównych atrakcji imprezy był finał turnieju Masters Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej.

Uśmiechnięte buzie dzieci, pełne dumy i satysfakcji miny rodziców oraz wiele sportowo-bajkowych atrakcji to najtrafniejszy opis pierwszego tenisowego pikniku „Szaleństwa Panny Pippi”. Dziecięca ciekawość i zapał do zdobywania nowych umiejętności przez cały czas towarzyszyły tej imprezie. W trakcie  pikniku tłumy widowni z zapałem kibicowały finalistom turnieju Masters Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej. Organizatorzy mają nadzieję, że spośród uczestników tego turnieju wkrótce wyrosną przyszłe gwiazdy polskiego tenisa.

 

1PiknikTenisowy_FotAnna Górajska

8PiknikTenisowy_FotAnnaGórajska

Podczas pikniku wiele radości najmłodszym uczestnikom sprawiły, oprócz sportowych atrakcji, zabawy z Pippi Langstrumpf oraz wspólne rysowanie z Bazgroszytami. Dzieci na specjalnie zaprojektowanej ściance przenosiły swoje wyobrażenia o tenisie ziemnym wykorzystując kolorowanki z niezastąpionymi bohaterami – Kredziakami. Wśród gości malujących z dziećmi pojawiła się m.in. Maja Popielarska, która zachęcała maluchy do kreatywnej zabawy.

9PiknikTenisowy_FotAnnaGórajska

4PiknikTenisowy_FotAnnaGórajska

10Pippi_ksiazkaFot_AnkaGórajska

Sportowym wrażeniom towarzyszyły m.in. zabawy w dmuchanym statku pirackim, wyprawa z konikiem Pippi -Alfonso, konkursy z psotną małpką Panem Nilsonem oraz występy muzyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr. 105 im Astrid Lindgren w Warszawie.

7SzkolaPodstawowaNr105

Dużym zainteresowaniem dorosłych jak i dzieci cieszyła się przygotowana przez Ambasadę Szwecji wystawa poświęcona twórczości  Astrid Lindgren.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Szwecji oraz Burmistrz Dzielnicy Włochy.

Najnowsze projekty